Garść medycznych informacji na temat szczepień

Garść medycznych informacji na temat szczepień

Szanowni Pacjenci

Obecnie z każdej strony jesteśmy zalewani nieograniczoną ilością informacji na temat szczepień. W związku z tym, poniżej przedstawiamy garść potwierdzonych medycznie informacji o szczepieniach.

  • Szczepienia ratują życie. Dzięki nim udało się wyeliminować wiele groźnych chorób, które przez wiele lat dziesiątkowały społeczeństwo.
  • Wysoka wyszczepialność wpływa na odporność zbiorową, chroniąc także osoby, które ze szczepień nie korzystają. Jednocześnie zdecydowanie ogranicza rozprzestrzenianie się choroby.
  • Szczepionki są najdokładniej kontrolowanymi produktami leczniczymi na rynku. Zanim zostaną wprowadzone do obiegu, są poddawane rygorystycznym testom i muszą przejść ścisłe przepisy ustanowione przez niezależne instytucje. Przed wprowadzeniem na rynek, każda seria szczepionki jest dodatkowo poddawana badaniom jakościowym przez niezależne od producenta państwowe laboratorium kontroli jakości.
  • Ciężkie niepożądane odczyny poszczepienne (NOP), wymagające hospitalizacji, występują nieporównanie rzadziej niż powikłania chorób przed którymi chronią.

 

Kontakt z Rejestracją Medyk Bełchatów: